Marek Roefler, pochodzenie. Gdzie urodził się deweloper i mecenas sztuki?

Aleksandra Nabierzyńska

O pochodzeniu Marka Roeflera krąży w sieci mnóstwo plotek. Ma korzenie polskie, niemieckie, żydowskie, a może jeszcze inne? Przekonaj się, jak wiele domysłów pojawia się w internecie!

Marek Roefler – pochodzenie tego wpływowego biznesmena i pasjonata sztuki bywa tematem licznych spekulacji. Niezmiennie budzi zainteresowanie swoją karierą, a część internautów chciałaby też wiedzieć więcej o jego rodzinie i przodkach. Choć jest jednym z najbogatszych Polaków, to jednocześnie dba o prywatność i rzadko dzieli się szczegółami swojego życia. Zatem jakie jest prawdziwe pochodzenie Marka Roeflera? Czytaj dalej i odkrywaj tajemnice razem z nami!

Skąd pochodzi Marek Roefler?

Z pewnością wiele osób chciałoby wiedzieć więcej na temat narodowości i etnicznym pochodzeniu Marka Roeflera. Nie jest to jednak proste do ustalenia, ponieważ nasz bohater nie lubi przebywać w blasku fleszy i jupiterów. Zdecydowanie bardziej woli, gdy uwaga opinii publicznej kieruje się na dzieła sztuki – albo udane inwestycje budowlane. Ceni swoją prywatność, nie dzieli się informacjami osobistymi.

Wszystko, co wiemy na pewno, to fakt, że urodził się w 1952 roku – na podstawie ukończonych uczelni, miejsca zamieszkania czy prowadzenia działalności możemy domniemywać, że jest Polakiem. W takim przypadku naturalnie pojawiają się pytania o nazwisko. Jego pochodzenie pozostaje pewną zagadką. Dziennikarze nigdy nie dopytywali o narodowość, obywatelstwo czy korzenie rodziców.

Jest jeden trop, który może wskazywać na Szwajcarię. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” został zapytany o nazwę złożonego przez siebie muzeum. I miał odpowiedzieć, że to wymyślona przez jego żonę parafraza jego szwajcarskiego nazwiska.

Marek Roefler – pochodzenie, miejsce urodzenia

W żadnym z dostępnych materiałów medialnych nie zostało stwierdzone wprost, w jakim mieście się urodził – aczkolwiek wiele wskazuje na Warszawę, a przynajmniej region Mazowsza. Ukończył Wydział Fizyki Jądrowej na Uniwersytecie Warszawskim, jego główna firma ma swoje główne oddziały w stolicy Polski, a swoje skarby z prywatnej kolekcji udostępnił w jednym z „ekskluzywnych” miasteczek aglomeracji. A według dwóch internetowych serwisów z bazami nazwisk, polscy Roeflerowie (od 8 do 36 osób) mieszkają tylko w województwie mazowieckim. Choć dane na temat liczny osób z tym nazwiskiem są rozbieżne, co do ich zameldowania są zgodne.

Z czego jest znany jest Marek Roefler?

Pochodzenie nie ma najmniejszego znaczenia dla jego działalności czy osiągniętego sukcesu. Marek Roefler to wzięty biznesmen i kolekcjoner sztuki, trafiał na listy 100 najbogatszych Polaków. Zaczynał od branży tekstylnej i odzieżowej, jednak prawdziwe kokosy (i środki na rozwój wymagającej finansowo pasji) przyniosła mu budowlanka. To jeden z założycieli i współwłaścicieli Dantexu – firmy deweloperskiej, która od 1996 roku zajmuje się budową biurowców pod wynajem i realizacją inwestycji mieszkaniowych. Ale to jeszcze nie wszystko.

Marek Roefler to także założyciel prywatnego muzeum Villa la Fleur w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą. Zawsze podkreślał, że jego zainteresowanie sztuką zaczęło się już w latach 90. XX wieku. Początkowo była to sztuka polska XIX wieku, ale później zaczął skupiać się na artystach z Europy Środkowo-Wschodniej, tworzących na paryskim Montparnassie. To nurt znany jako École de Paris (Szkoła Paryska).



Zobacz także:
Archiwum: maj 2024

Popularne wpisy: