Usuwanie włosów w całości – mechanizm działania depilacji laserowej
Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu skoncentrowanej wiązki światła, która jest absorbowana przez barwnik (melaninę), znajdujący się w mieszkach włosowych. Energia emitowana przez laser jest przekształcana w ciepło, które niszczy cebulkę włosa, uniemożliwiając jego dalszy wzrost. Laser precyzyjnie celuje w niechciane owłosienie, bez uszkadzania skóry.
Warto zaznaczyć, że włosy rosną w trzech fazach: anagenu (faza wzrostu), katagenu (faza przejściowa) i telogenu (faza spoczynku). Laser jest najbardziej skuteczny w fazie anagenu, kiedy włos wyrasta ze skóry. Dlatego depilacja laserowa wymaga kilku sesji, aby skutecznie usunąć włosy, które znajdują się w różnych fazach wzrostu.
Czy depilacja laserowa jest naprawdę trwałym rozwiązaniem dla każdego?
Profesjonalna depilacja laserowa, z której można skorzystać w dobrych klinikach medycyny estetycznej, m.in. w Klinice Miracki w Krakowie, może przynieść długotrwałe efekty, jednak nie zawsze oznacza to całkowite i permanentne usunięcie owłosienia. Wiele zależy od indywidualnych cech pacjenta, takich jak kolor skóry, kolor i grubość włosów oraz stan gospodarki hormonalnej. U niektórych osób po zabiegu może dojść do całkowitego zaniku owłosienia, podczas gdy u innych może być konieczność przeprowadzania zabiegów utrwalających co kilka lat.
Zwłaszcza nieuregulowana gospodarka hormonalna przyspiesza odrastanie włosów. Na przykład zmiany w organizmie związane z ciążą, menopauzą lub zaburzeniami hormonalnymi mogą prowadzić do pojawienia się niechcianego owłosienia, nawet po serii zabiegów laserowych. Dlatego ważne jest, aby mieć realne oczekiwania względem zabiegu i być świadomym, że depilacja laserowa może wymagać sesji przypominających.
Bezpieczeństwo i przygotowanie do laserowego usuwania owłosienia
Depilacja laserowa to zabieg bezpieczny, o ile jest wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę. Przed przystąpieniem do procedury, Pacjent powinien odbyć konsultację, podczas której kosmetolog oceni stan skóry, kolor włosów oraz omówi przeciwwskazania. Do przeciwwskazań należą m.in. ciąża, świeża opalenizna, aktywne infekcje skórne czy stosowanie niektórych leków.
Odpowiednie przygotowanie do zabiegu ma wpływ na jego skuteczność i bezpieczeństwo. Przed sesją depilacji laserowej należy przede wszystkim unikać opalania. Skóra powinna być jak najjaśniejsza, aby zminimalizować ryzyko poparzeń i zwiększyć skuteczność lasera. Przez co najmniej 4-6 tygodni przed zabiegiem trzeba zrezygnować z bezpośredniej ekspozycji skóry na słońce oraz stosować kremy z wysokim filtrem UV. Przez kilka tygodni przed zabiegiem nie można też wyrywać włosków (np. woskiem, pęsetą), ponieważ może to zmniejszyć skuteczność lasera. W dniu zabiegu skóra powinna być czysta, sucha, pozbawiona kosmetyków i ogolona maszynką.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o depilacji laserowej, odwiedź stronę www.findbeauty.expert.com, aby być na bieżąco z nowinkami na ten temat.
Artykuł promocyjny
Zobacz także:
- Edyta Górniak – zęby. Dlaczego gwiazda zdecydowała się na zmianę?
- Konrad Piasecki – pochodzenie oraz droga do sukcesu
- Tom Cruise – wzrost gwiazdora nie pozostaje już tajemnicą!
- Nikodem Rozbicki – wykształcenie. Czy miało wpływ na jego karierę aktorską?
- Mata – wzrost. Jak wysoka jest ta kontrowersyjna gwiazda rapu?