Z piłkarskiego boiska do zarządu PZPN
Majątek Cezarego Kuleszy, obecnego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, rośnie od czasów jego kariery piłkarskiej. Swoje sportowe kroki stawiał jako ofensywny pomocnik i napastnik, najpierw w Gwardii Białystok, a potem w Jagiellonii Białystok. Ciekawostką jest, że Kulesza wrócił do Jagiellonii jako prezes, gdzie prowadził klub do największych sukcesów w jego historii.
Branża muzyczna
Jednak nie tylko futbol wpływał na majątek Cezarego Kuleszy. Po zakończeniu kariery piłkarskiej Kulesza przekształcił swoją pasję do muzyki w biznes, tworząc w 1994 roku wytwórnię fonograficzną Green Star. Przedsiębiorstwo to stało się domem dla największych gwiazd polskiej muzyki disco polo (w tym Zenka Martyniuka).
Majątek Cezarego Kuleszy
W 2019 roku magazyn „Forbes” umieścił go na 95. miejscu na liście najbogatszych Polaków, wyceniając jego fortunę na 515 mln zł.
Różnorodność inwestycji
Majątek Cezarego Kuleszy nie kończy się na muzyce. Zaangażowany jest również w branżę nieruchomości i hotelarstwo, co przyczynia się do dalszego wzrostu jego majątku. Niezależnie od rodzaju działalności, Kulesza wykazuje zaskakujący talent do przekształcania swoich zainteresowań i pasji w dochodowe przedsięwzięcia.
Przedsiębiorca jest także odpowiedzialny za promowanie piłki nożnej wśród młodych Polaków, co jest kluczowe dla przyszłości sportu w Polsce. Jego dążenie do poprawy infrastruktury, szkolenia trenerów i budowania silnych drużyn młodzieżowych ma na celu podniesienie standardów piłki nożnej w naszym kraju.
Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Kulesza: Będę kandydował na Prezesa PZPN” via YouTube.com – Cezary Kulesza
Zobacz także:
- Cezary Kulesza – wykształcenie. Jak wpłynęło na jego osiągnięcia?
- Wykształcenie Cezarego Głucha – droga od uniwersytetu do szczytu inwestycji
- David Beckham – majątek! Imperium finansowe, które nie przestaje rosnąć
- Cezary Głuch – majątek. Czy udało mu się zbić fortunę?
- Zbigniew Boniek – majątek i finanse polskiej legendy piłki nożnej